Το παρακάτω link αφορά μια έρευνα του Πανεπιστημίου  Θεσσαλίας  σε φοιτητές με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ).

Διεξάγεται έρευνα στα πλαίσια του προγράμματος ΕΔΒΜ103 με τίτλο: «Υποστήριξη ερευνητών με έμφαση στους νέους
ερευνητές» και εκπονείται μελέτη με τίτλο: «Η επίδραση των συμπεριφορών «άδηλης» μικρο-επιθετικότητας (microaggressions) στην ακαδημαϊκή και ψυχο-κοινωνική προσαρμογή των φοιτητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ)» . Επιστημονική υπεύθυνη είναι η κα Ελένη Ανδρέου, Καθηγήτρια του ΠΤΔΕ του Παν/μίου Θεσσαλίας.

Σεβόμενοι απόλυτα τα προσωπικά δεδομένα το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και γι’ αυτό τον λόγο δεν ζητάνε να σημειωθούν προσωπικά στοιχεία πουθενά. Η έρευνα είναι πανελλαδική και προκειμένου να προχωρήσει η συλλογή του ερευνητικού υλικού προωθούμε τον σύνδεσμο
https://forms.gle/QU75d6joMSqMSR5XA σε φοιτητές με αναπηρία για να συμπληρώσουν, εάν θελήσουν το σχετικό ερωτηματολόγιο.

Σε περίπτωση απορίας ή ενδιαφέροντος για τα αποτελέσματα της έρευνας μπορείτε να επικοινωνήσετε στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας:

Αγορίτσα Ψύλλου: ritapsilou@gmail.com

Εχει προωθηθεί και στο ιδρυματικό email των φοιτητών