ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΧΗΜΕΙΑΣ

1) Καλούνται οι Φοιτήτριες και οι Φοιτητές να επισκέπτονται συχνά την ιστοσελίδα του μαθήματος [http://www.chemistry.uoc.gr/xhm405/] για τις επόμενες δυο εβδομάδες, μέχρι τις 31 Μαρτίου 2020.

2) Στην ιστοσελίδα θα αναρτώνται οι διαλέξεις των κεφαλαίων του μαθήματος.

Οι φοιτητές μπορούν να στέλνουν τις απορίες τους στον διδάσκοντα (evris.stephanou@uoc.gr) ώστε να συλλεχθούν και να απαντηθούν συλλογικά στην ιστοσελίδα ή και με προσωπική επαφή  μέσω skype, με τον διδάσκοντα, με όσους φοιτητές το επιθυμούν. Θα ανακοινώνεται στη ιστοσελίδα του μαθήματος η χρονική περίοδος που το Skype θα είναι διαθέσιμο.

Η διεύθυνση στο SKYPE είναι: ECPL-2020

3) Στην ιστοσελίδα θα αναρτηθούν οι ασκήσεις που επρόκειτο να παρουσιαστούν ως ακολούθως:

Ι) Θα γίνει ανάρτηση των ασκήσεων με την παράκληση να προσπαθήσουν οι φοιτητές να τις λύσουν,

ΙΙ) μετά 2-3 μέρες από την ανάρτηση των εκφωνήσεων θα αναρτώνται οι λύσεις.

Οι φοιτητές είναι καλοδεχούμενοι να στέλνουν τις απορίες τους για τις ασκήσεις στον Δρ. Α. Κουβαράκη (akn@uoc.gr), οποίος θα τις συλλέξει και θα απαντήσει συνολικά στην ιστοσελίδα του μαθήματος.

Εύχομαι να είστε όλοι καλά και ελπίζω να προσέχετε τους εαυτούς σας και τους ανθρώπους σας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς.

Ο Διδάσκων