Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε προκήρυξη διαγωνισμού για τη χορήγηση μίας (1) υποτροφίας στον κλάδο των Ενεργειακών Τεχνολογιών με έμφαση στις Νέες Ενεργειακές Τεχνολογίες (κυψέλες καυσίμου, αποθήκευση υδρογόνου, φωτοβολταϊκά, ανεμογεννήτριες), σε πτυχιούχους Σχολών/Τμημάτων Χημικών Μηχανικών, Μηχανολόγων Μηχανικών, Χημείας και Φυσικής ελληνικών Πολυτεχνείων-Πανεπιστημίων ή ισοτίμων Πολυτεχνείων-Πανεπιστημίων κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης για μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό, με έναρξη το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, από τα έσοδα του Κληροδοτήματος Ευθυμίας Μερτσάρη το γένος Αντ. Κτενά.
     Επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, λήγει στις 6 Μαΐου 2020.