Κοινοποιούμε εκ νέου, την Προκήρυξη για τη χορήγηση μίας (1) υποτροφίας στον κλάδο της Ενέργειας για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα, με έναρξη το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 από τα έσοδα των Γενικών Κληροδοτημάτων υπέρ της Εκπαιδεύσεως. Δεκτοί στον διαγωνισμό γίνονται Έλληνες υπήκοοι ή υπήκοοι κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή υπήκοοι άλλων κρατών ελληνικής καταγωγής, πτυχιούχοι Σχολών/Τμημάτων Χημείας, Χημικών Μηχανικών, Μηχανολόγων Μηχανικών και Φυσικής ελληνικών Πανεπιστημίων/Πολυτεχνείων ή ισοτίμων Πανεπιστημίων/Πολυτεχνείων κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, λήγει στις 19 Οκτωβρίου 2021.
Κ. Αδάμου
Τμήμα Υποτροφιών