ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΧΗΜΕΙΑΣ (XHM405)

1) Καλούνται οι Φοιτήτριες και οι Φοιτητές να επισκεφθούν την ιστοσελίδα του μαθήματος [http://www.chemistry.uoc.gr/xhm405/]. Έχουν αναρτηθεί τα κεφάλαια 9 και 10 σε μορφή PDF και PPS (για διαδραστική μελέτη).

2) Οι φοιτητές παρακαλούνται να στείλουν τις απορίες τους στον διδάσκοντα (evris.stephanou@uoc.gr) ώστε να συλλεχθούν και να απαντηθούν συλλογικά στην ιστοσελίδα ή και με προσωπική επαφή μέσω skype.

Η διεύθυνση στο SKYPE είναι: ECPL-2020

Ο διδάσκων θα βρίσκεται σε αναμονή στο SKYPE:

1. Πέμπτη και Παρασκευή 26 και 27 Μαρτίου από 1 – 3 μ.μ. για να απαντά σε ερωτήσεις για το Κεφάλαιο 9.
  2. Δευτέρα και Τρίτη 30 και 31 Μαρτίου από 1 – 3 μ.μ. για να απαντά σε ερωτήσεις για το Κεφάλαιο 10.

3) Στην ιστοσελίδα έχουν αναρτηθεί οι ασκήσεις που επρόκειτο να παρουσιαστούν ως ακολούθως:

Ι) Έγινε ανάρτηση των ασκήσεων με την παράκληση να προσπαθήσουν οι φοιτητές να τις λύσουν,

ΙΙ) Έγινε ανάρτηση των λύσεων.

Οι φοιτητές μπορούν να στέλνουν τις απορίες τους για τις ασκήσεις στον Δρ. Α. Κουβαράκη (akn@uoc.gr), οποίος θα τις συλλέγει και θα απαντά συνολικά στην ιστοσελίδα του μαθήματος κάθε Τρίτη.

Εύχομαι να είστε όλοι καλά και αναμένω την επικοινωνία μας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς.

Ο Διδάσκων